III Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy woj. Małopolskiego im. Haliny Wędrychowicz „Na pogórzańską nutę”

W dniu wczorajszym tj. 20 lutego 2020 r. przedstawiciele naszego Domu mieli okazję uczestniczyć w III Edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego im. Haliny Wędrychowicz „Na pogórzańską nutę” w Bieczu.

Przegląd miał charakter konkursu odbywającego się w dwóch częściach. Podczas pierwszej części imprezy odbył się konkurs  instrumentalno-wokalny o tematyce ludowej.
Na scenie wystąpiło 19 zgłoszonych Ośrodków. Jury konkursu stanowili m.in. członkowie ludowej kapeli „Jodłowianie” oraz przedstawiciele lokalnych władz i instytucji.

W drugiej części spotkania rozstrzygnięto konkurs kulinarny, którego głównym wątkiem był upieczony podczas zajęć kulinarnych z uczestnikami we własnych Placówkach chleb. Chociaż nasz chlebek pszenno-żytni z żurawiną nie zdobył żadnej nagrody to nie obeszliśmy się smakiem, ponieważ Przegląd zakończył się dla nas zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie instrumentalno-wokalnym. Piosenki „Dziadek z Kopek pobielali”
oraz „Gdzie ta moje baba” wykonane przez Ludwika Marka spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność oraz profesjonalne jury. Ogromnie się z tego cieszymy.