Pożegnania nadszedł czas…

„Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się wtedy, gdy zapominając o sobie zacznie żyć dla bliźnich”.

Te słowa Mikołaja Gogola będące mottem działań Środowiskowego Domu Samopomocy przyświecały Pani Kierownik Danucie Falarz przez 23 lata pracy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim/Knapach. Funkcję kierowania naszym ośrodkiem powierzono jej w momencie otwarcia jednostki, w marcu 1998 roku. To ona zatrudniała pierwszych pracowników, ona witała w progach pierwszych uczestników Środowiskowego Domu. To ona wspólnie ze swoimi pierwszymi pracownikami tworzyła ten Dom, organizowała pierwsze spotkania integracyjne, wycieczki, przeglądy.

Przez 23 wspólne lata tworzyliśmy charakter tego miejsca tak, aby każdy z uczestników znalazł tu spokój, ciepło, zainteresowanie i miał możliwość realizowania swoich marzeń i odkrywania talentów. Nie sposób opisać w kilku zdaniach tych wspólnych lat, wielu wydarzeń, haseł, które wywołują uśmiechy na naszych twarzach, wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.

Dziś jest dzień, w którym zaczynasz długo oczekiwaną emeryturę. Dziękując Ci za te wszystkie wspólne lata, pozostaje nam życzyć Ci z całego serca, abyś każdą chwilę na emeryturze witała z uśmiechem i radością, a nas wspominała zawsze ciepło i miło. Pamiętaj, że nasze progi zawsze pozostają dla Ciebie otwarte.